“1781-OC5Q” has been added to your cart.






WRC4-ITXS
0 out of 5
$41.00
AVAILABILITY
IN STOCK17 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-ITXS
Description: DC Input, Fast, 24V, 24V Logic, G
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-ITXS |
| Item Number | WRC4-ITXS |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | White |
| Description | DC Input, Fast, 24V, 24V Logic, G |
| Mounting Style | PC Board |
| Input Voltage | 3.3-32 VDC |
| Output Voltage | 24 VDC |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.