“WRC4-IA5S” has been added to your cart.






WRC4-IM5S
0 out of 5
$31.63
Industry Model: IAC5A
AVAILABILITY
IN STOCK12 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-IM5S
Industry Model # IAC5A
Description: IAC5A – AC Input, 220V, 5V Logic, w / LED
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-IM5S |
| Item Number | WRC4-IM5S |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | Yellow |
| Description | IAC5A – AC Input, 220V, 5V Logic, w / LED |
| Mounting Style | PC Board |
| Input Voltage | 180-280 VDC |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.