“1781-OBYS” has been added to your cart.






WRC4-IAXS
0 out of 5
$27.00
Industry Model: IAC24
AVAILABILITY
IN STOCK38 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-IAXS
Industry Model # IAC24
Description: IAC24 – AC Input, 120V, 24V Logic, w / LED
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-IAXS |
| Item Number | WRC4-IAXS |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | Yellow |
| Description | IAC24 – AC Input, 120V, 24V Logic, w / LED |
| Mounting Style | PC Board |
| Input Voltage | 90-140 VAC |
| Output Voltage | 24 VDC |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.