“1781-OAYS” has been added to your cart.






1781-OCXS
0 out of 5
$21.00
Industry Model: OAC24
Availability: 18 in stock (can be backordered)
Item Number: 1781-OCXS
Categories: 1781 Series, Discrete I/O Modules
AVAILABILITY
IN STOCK18 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, 1781 Series
Part / Item # 1781-OCXS
Industry Model #OAC24
Description: OAC24 – AC Output, 120V, 24V Logic, Slim Module
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1781-OCXS |
| Item Number | 1781-OCXS |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | Slims |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, Slims Series |
| Case Color Code | Red |
| Description | OAC24 – AC Output, 120V, 24V Logic, Slim Module |
| Package Type | PC Board |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Output Voltage | 5-200 VDC |
| Net Weight | 0.04 lbs |
| Gross Weight | 0.04 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.