“1781-IT5Q” has been added to your cart.






WRC4-OA5S
0 out of 5
$25.00
Industry Model: OAC5
AVAILABILITY
IN STOCK20 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-OA5S
Industry Model # OAC5
Description: OAC5 – AC Output, 120V, 5V Logic, W / LED + Fuse
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-OA5S |
| Item Number | WRC4-OA5S |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | Black |
| Description | OAC5 – AC Output, 120V, 5V Logic, W / LED + Fuse |
| Mounting Style | PC Board |
| Input Voltage | 2.5-7.5 VDC |
| Output Voltage | 12-140 VAC |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
RELATED PRODUCTS
Discrete I/O Modules, WRC4 Series
$50.00 Original price was: $50.00.$48.00Current price is: $48.00.
WRC4-IA5S
Item No: WRC4-IA5S
Industry Model: IAC5



Reviews
There are no reviews yet.