





1781-OF5S
0 out of 5
$55.00
Availability: 12 in stock (can be backordered)
Item Number: 1781-OF5S
Categories: 1781 Series, Discrete I/O Modules
AVAILABILITY
IN STOCK12 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, 1781 Series
Part / Item # 1781-OF5S
Description: FET Module, Slim, 0-50V, 5A
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1781-OF5S |
| Item Number | 1781-OF5S |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | Slims |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, Slims Series |
| Case Color Code | Red |
| Description | FET Module, Slim, 0-50V, 5A |
| Package Type | PC Board |
| Input Voltage | 5 VDC |
| Output Voltage | 0-50 VDC |
| Net Weight | 0.04 lbs |
| Gross Weight | 0.04 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.