“1781-OAXS” has been added to your cart.






WRC4-OM5S-NM
0 out of 5
$29.00
AVAILABILITY
IN STOCK22 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-OM5S-NM
Description: AC Output, 220V, 5V Logic, NoMOV
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-OM5S-NM |
| Item Number | WRC4-OM5S-NM |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | Black |
| Description | AC Output, 220V, 5V Logic, NoMOV |
| Mounting Style | PC Board |
| Input Voltage | 2.5-7.5 VDC |
| Output Voltage | 24-280 VAC |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.