“1781-OAXS” has been added to your cart.






WRC4-OBXS-S4
0 out of 5
$27.00
AVAILABILITY
IN STOCK78 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, WRC4 Series
Part / Item # WRC4-OBXS-S4
Description: DC Out, 3-60V, 24Vlog, C1 Cap change for Valve Applications
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | WRC4-OBXS-S4 |
| Item Number | WRC4-OBXS-S4 |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | WRC4 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, WRC4 Series |
| Color | Red |
| Description | DC Out, 3-60V, 24Vlog, C1 Cap change for Valve Applications |
| Mounting Style | PC Board |
| Net Weight | 0.072 lbs |
| Gross Weight | 0.072 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.