“1781-OA5Q” has been added to your cart.






1781-OMXS
0 out of 5
$25.00
Industry Model: OAC24A
Availability: 21 in stock (can be backordered)
Item Number: 1781-OMXS
Categories: 1781 Series, Discrete I/O Modules
AVAILABILITY
IN STOCK21 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, 1781 Series
Part / Item # 1781-OMXS
Industry Model #OAC24A
Description: OAC24A – AC Output, 240V, 24V Logic, Slim Module
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1781-OMXS |
| Item Number | 1781-OMXS |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | Slims |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, Slims Series |
| Case Color Code | Black |
| Description | OAC24A – AC Output, 240V, 24V Logic, Slim Module |
| Package Type | PC Board |
| Input Voltage | 24 VDC |
| Output Voltage | 24-280 VAC |
| Net Weight | 0.042 lbs |
| Gross Weight | 0.042 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
RELATED PRODUCTS
Discrete I/O Modules, WRC4 Series
$50.00 Original price was: $50.00.$48.00Current price is: $48.00.
WRC4-IA5S
Item No: WRC4-IA5S
Industry Model: IAC5


Reviews
There are no reviews yet.