“1781-IT5Q” has been added to your cart.








1781-IB5S
0 out of 5
$41.00
Industry Model: IDC5D(B)
Availability: 97 in stock (can be backordered)
Item Number: 1781-IB5S
Categories: 1781 Series, Discrete I/O Modules
AVAILABILITY
IN STOCK97 Available for Shipping
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, 1781 Series
Part / Item # 1781-IB5S
Industry Model # IDC5D(B)
Description: IDC5D(B) – DC Input, 24V, 5V Logic, Slim Module
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1781-IB5S |
| Item Number | 1781-IB5S |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | 1781 |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, Slims Series |
| Case Color Code | White |
| Description | IDC5D(B) – DC Input, 24V, 5V Logic, Slim Module |
| Package Type | Â PC Board |
| Input Voltage | 3,332 VAC/VDC |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Net Weight | 0.04 lbs |
| Gross Weight | 0.04 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.