“1781-5B01” has been added to your cart.






1781-A24A
0 out of 5
$261.11
Availability: Out of stock
Item Number: 1781-A24A
Categories: 1781 Mounting Board, Discrete I/O Mounting Boards
AVAILABILITY
Ships Factory Direct
Order by 5:00 PM ET and your package will ship the same day.
- Description
- SPECIFICATIONS
- Reviews (0)
- ENQUIRY!
Description
I/O Modules, Discrete I/O Boards Series
Part / Item # 1781-A24A
Description: PB16 – Digital Mounting Board, 24 Slim
| Property | Value |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1781-A24A |
| Item Number | 1781-A24A |
| Manufacturer | ANZER / Western Reserve Controls |
| Product Series | Discrete I/O Boards |
| Family Series | Western Reserve Controls I/O Modules, Discrete I/O Boards Series |
| Module Type | Slim I/O |
| Description | PB16 – Digital Mounting Board, 24 Slim |
| Number of Modules | 24 |
| Wire Range (AWG) | 22-14 AWG |
| Logic Connector | Edge |
| Net Weight | 0.496 lbs |
| Gross Weight | 0.496 lbs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.